پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

متصدیان حمل و نقل شرکت‌های تولیدکننده مواد خطرناک در قزوین آموزش می‌بینند


معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: به منظور پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی ناشی از حمل مواد خطرناک و سوختی در جاده‌ها، متصدیان حمل و نقل شرکت‌های تولیدکننده این مواد آموزش خواهند دید.

تاریخ انتشار: 1399/04/31

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین، علیرضا معیری‌پور افزود: این اقدام از مصوبات اولین جلسه تیم بازرسی مشترک حمل مواد خطرناک است که با حضور نمایندگان دستگاه‌های مربوط در اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تشکیل شد.
وی اضافه کرد: تشکیل این تیم بازرسی از مصوبات کمیسیون ایمنی راه های استان بوده و  نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیریت بحران استانداری، شرکت شهرک‌های صنعتی، پلیس راه، آتش نشانی، اداره کل حفاظت محیط زیست، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اعضای آن را تشکیل می‌دهند.
معیری پور ادامه داد:در نخستین نشست این تیم که در محل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین برگزار شد با توجه به اهمیت موضوع و  قرارگیری استان قزوین در موقعیت جغرافیایی خاص و فعالیت شرکت های متعدد حمل و نقل مواد خطرناک و سوختی در این استان قرار شد در راستای رعایت آیین نامه بارگیری و جابجایی مواد خطرناک از مبداء در خصوص آموزش متصدیان حمل و نقل این گروه از شرکتها هماهنگی های لازم از طریق مدیریت بحران استانداری قزوین صورت گیرد.
این مسئول یادآور شد:اعضای این تیم بازرسی با هماهنگی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و طبق برنامه زمانبندی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای  از شرکت‌های تولیدی مواد خطرناک و وضعیت ناوگان، رانندگان و اسناد حمل و نقلی به صورت دوره ای بازدید خواهند کرد.
معیری پور اظهار داشت: در این آموزش‌ها تلاش می‌شود فعالان حمل مواد خطرناک در جاده‌ها با مواردی چون انواع مواد خطرناک و شناسایی آن، قوانین حمل مواد خطرناک و مدیریت و ایمنی جاده برای کاهش حوادث آشنا شوند.
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین افزود: حوادث ناشی از  تردد ناوگان حمل مواد خطرناک در جاده ها به ویژه  داخل تونل ها، علاوه بر تبعات سنگین و جبران ناپذیر جانی و زیرساختی و اخلال در جریان ترافیک موجب سختی دسترسی و امدادرسانی در زمان حادثه می‌شود از این رو اتخاذ تصمیمات و اقدامات پیشگیرانه در این خصوص ضروری است.مشخصات:
نظرات: *