پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

شاخص جدید نرخ حمل کالای جاده‌ای در قزوین مشخص شد


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین گفت: شاخص جدید نرخ حمل کالای جاده ای بر اساس تن- کیلومتر با نرخ جدید از مبداء استان ابلاغ و اجرا شد.

تاریخ انتشار: 1399/04/07

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین جواد حق لطفی با بیان اینکه محاسبه نرخ حمل کالا بر اساس تن-کیلومتر از مطالبات رانندگان خودروهای سنگین ناوگان بار بود افزود: در پاسخ به همین درخواست‌ها بود که از سال گذشته موضوع شاخص نرخ حمل بر اساس تن- کیلومتر برای محاسبه در پرداخت دستمزدهای رانندگان در دستور کار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور قرار گرفت و به این ترتیب شاخص نرخ حمل تغییر کرد.
وی اضافه کرد: این شاخص که با توجه به تغییرات قیمت و اقلام هزینه ای ناوگان به صورت دوره ای به روز رسانی می‌شود در شهریور ماه سال گذشته افزایش یافته بود که امسال پس از تشکیل چندین جلسه و ارائه لیست هزینه ها از سوی انجمن های صنفی شرکت‌های حمل و نقل کالای جاده‌ای و انجمن رانندگان حمل و نقل کالا در کل کشور، مشخص و ابلاغ شده است.
حق لطفی ادامه‌ داد: در به روزرسانی و متوازن سازی شاخص نرخ حمل مواردی چون بیمه بدنه، بیمه تامین اجتماعی، هزینه سوخت، کارت هوشمند، عوارض و پارکینگ و سایر موارد از جمله عوامل تاثیرگذار هستند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین افزود: در این راستا با توجه به بخشنامه ابلاغ شده از سوی سازمان تمهیدات لازم جهت به روزرسانی و متوازن سازی نرخ حمل مسیرها طی نشست مشترک با روسای انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل کالای جاده ای استان و انجمن صنفی رانندگان کالای جاده ای انجام و  قزوین از اولین استان هایی بود که متوازن سازی نرخ حمل بر اساس این شاخص را از ابتدای تیرماه اجرایی کرد.مشخصات:
نظرات: *