پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

طرح لکه گیری و روکش آسفالت راه‌های شریانی قزوین در حال اجرا است


مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: طرح سراسری لکه گیری و روکش آسفالت از سیزدهم اردیبهشت ماه در راه‌های شریانی این استان در حال اجرا است.

تاریخ انتشار: 1399/02/30

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین، جواد حق لطفی افزود: این طرح ضربتی به منظور ارتقای کیفی راه‌ها و تسهیل در عبور و مرور کاربران جاده‌ای به مدت سه هفته در دستور کار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: با کاهش میزان بارندگی‌ها تیم‌های امانی و پیمانی این اداره کل عملیات لکه گیری و روکش آسفالت را در راه‌های قزوین_ بویین زهرا _ ساوه، قزوین _رشت و قزوین _زنجان آغاز کردند.
حق لطفی ادامه داد:تاکنون هفت هزار و ۶۵۰ تن آسفالت برای اجرای عملیات در این سه راه شریانی که میزان تخریب آنها نسبتا گسترده‌تر است تخصیص یافته است.
وی اظهار داشت: برای اجرای لکه گیری و روکش آسفالت راه‌های شریانی در این طرح بین ۵۰ تا ۶۰ میلیارد ریال هزینه می‌شود اما اجرای مطلوب این کار نیازمند ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین افزود:موضوع ارتقای ایمنی راه‌ها امری مستمر است و هیچ گاه پایانی ندارد اما این اقدام بیشتر برای استقبال هرچه بهتر از تعطیلات عید سعید فطر و فصل تابستان در کل کشور کلید خورده است.
استان قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر راه شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۲۸ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی و ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی است.مشخصات:
نظرات: *