پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

یک نقطه رانشی در الموت ترمیم شد


رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای الموت گفت: راهداران این منطقه محور روستایی هیر- ویار را که براثر رانش زمین دچار تخریب شده بود ترمیم و بازسازی کردند.

تاریخ انتشار: 1399/02/29

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین مهدی غلامی افزود: بارش های فروردین ماه خسارت هایی را در حوزه روستاهای مناطق مختلف قزوین از جمله الموت ایجاد کرده بود که یکی از این نقاط راه روستایی هیر- ویار در بخش رودبار الموت غربی بود.
وی اضافه کرد: این راه روستایی که علاوه بر ایجاد دسترسی هشت روستای مستقر در حاشیه رودخانه  نینه رود، مسیر ارتباطی۲ استان قزوین و گیلان را نیز  از طریق گردنه سپارده فراهم می کند  براثر بارش‌های بهاری دچار رانش شده بود که طی آن ۱۰۰ متر از محور  تخریب شده و در آستانه قطع ارتباط قرار گرفت.
غلامی ادامه داد: با توجه به وجود ترانشه سنگی با ارتفاع بیش از ۲۰متر این اداره با به کارگیری بیل مکانیکی، پیکور، لودر و کامیون طی ۲هفته نسبت به ترانشه زنی جهت تعریض مسیر و خاکریزی جهت ترمیم نقطه رانشی اقدام کرد.
رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ‌ای الموت افزود:انجام این کار علاوه بر ارتقای ایمنی مسیر و افزایش قدرت دید، رضایت روستاییان منطقه را نیز به همراه داشته است​.مشخصات:
نظرات: *