پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

اجرای طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راهها در روستای قمیک از توابع شهرستان تاکستان


رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین از اجرای طرح ایمن سازی مدارس حاشیه راهها در روستای قمیک از توابع شهرستان تاکستان خبر داد.

تاریخ انتشار: 1398/07/14

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین، رضا پردل با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت موضوع آموزش دانش آموزان در حوزه ایمنی، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان به مناسبت هفته نیروی انتظامی یک دوره آموزشی در روستای قمیک از توابع شهرستان قزوین با حضور فرمانده پلیس راه استان و مسئولین شهرستان تاکستان را برگزار کرد.
پردل بیان داشت: طرح آموزش دانش آموزان و ایمن سازی مدرسه شهید محمد حیدری در روستای قمیک از توابع بخش مرکزی تاکستان برگزار شد.
وی عنوان کرد: طرح ایمن سازی مدارس در دو بخش ایمن سازی فیزیکی و آموزشی اجرا می شود، بطوری که در بخش ایمن سازی فیزیکی با نصب تابلو و علایم، شامل محدودیت سرعت و سبقت ممنوع، خط کشی عابر پیاده، نصب سرعتکاه، نصب چراغ چشمک زن و... بمنظور آرام سازی ترافیک و ایجاد امنیت لازم برای تردد دانش آموزان در محدوده مدارس فراهم می شود.
رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: در طرح ایمن سازی مدارس در روستای قمیک در مدرسه شهید حیدری همراه با توزیع اقلام کمک آموزشی مختلفی شامل بسته لوازم التحریر « خودکار، برنامه هفتگی و بازیهای فکری، مداد، پاک کن، تراش» با چاپ پیام های ایمنی، آموزش تئوری قوانین و مقررات ایمنی و ترافیک، برگزاری نمایش و کلاس های آموزشی برگزار شد.
در این مراسم برای دانش آموزان این مدارس در قالب اجرای نمایش نکات ایمنی عبور و مرور از خانه تا مدرسه و بالعکس آموزش داده شد وهمچنین به همه دانش آموزان وسایل کمک آموزشی اهداء گردید.مشخصات:
نظرات: *