پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

آمادگي بیش از 200 دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومي مسافربري جاده ای استان قزوين براي جابجایی زائرين اربعين حسيني (ع)


جواد حق لطفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین از آمادگی بیش از 200 دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری جاده ای استان قزوین جهت جابجایی زائران اربعین حسینی (ع) خبر داد.

تاریخ انتشار: 1398/07/09

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین، جواد حق لطفی با اعلام این خبر در جلسه شورای راهداری و حمل و نقل جاده ای ویژه اربعین حسینی (ع) که با حضور معاونین حمل و نقل ، فنی و نظارت و روسای ادارات شهرستانهای تابعه و ستادی برگزار شد گفت : تمهیدات و برنامه ريزي لازم با هماهنگی ستاد برنامه ریزی اربعین حسینی(ع) استان برای تامين ناوگان مورد نياز زائران عزیز استان قزوین و زائران عبوری بعمل آمده است وكليه محورهاي مواصلاتي و ناوگان حمل و نقل عمومي مسافربري جاده ای استان با تمام توان آماده خدمات رساني و اعزام زائرين اربعين حسيني(ع) است. مهمترين اولویت ما در اعزام زائران درسال جاري ارتقاء ایمنی در سفر وارائه خدمات مطلوب حمل و نقل و تكريم زائران اربعين حسيني(ع) است.
وی تصریح کرد: 31 مجتمع خدماتي- رفاهي بین راهی و همچنین 300 نفر راهدار با 280 دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین و سبک در 9 اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای در شهرستانهای تابعه و 26 راهدارخانه استان تمام ظرفیت خود را در راستای سفر زائران به‌کار خواهند گرفت.
 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین افزود : ابزارهایی همچون تلفن گویا، صندوق‌های انتقادات و پیشنهادات و ... بهره گیری از سامانه اطلاع رسانی راههای استان وکشور 141 ، سامانه  3000143 پل ارتباطی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین با مسافرین ، سامانه 30007070 برای ارتباط مردمی و اعلام
  نظر جهت وضعیت نمازخانه ها و مساجد بین راهی، سامانه پیام کوتاه نظارت مردمی 110120 پلیس راه به منظور جلب مشارکت مردمی در افزایش ایمنی سفر و کاهش تصادفات می باشد. همچنین رسیدگی به شکایات احتمالی زائران در قالب کمیسیون های ماده 12 و 11 رسیدگی به تخلفات شرکتها و موسسات و رانندگان حمل و نقل جاده ای در ایام اربعین حسینی (ع) بصورت ویژه و در اسرع وقت صورت می گیرد.
حق لطفی در خاتمه با آرزوي توفيق برای زائران اربعین حسینی(ع) گفت:  خواستار تعامل تمامي دستگاهها خصوصا پليس راه محترم استان درمحورهای مواصلاتی و جدیت و دقت مدیران و متصديان شرکت هاي حمل و نقل مسافربري جاده ای استان در رعايت نکات ایمنی ناوگان حمل و نقل قبل از سفر وکنترل و نظارت دقیق و به همراه داشتن تجهیزات ايمني ناوگان مسافربري اعم از وسایل ایمنی، برگه معاینه فنی، سیستم سرمایش و گرمایش و... هستيم.مشخصات:
نظرات: *