پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

​طرح ارتقاء سطح ايمني راكبين موتور سيكلت در روستای اک تاکستان برگزارشد


همايش طرح ارتقاء سطح ايمني راكبين موتور سيكلت توسط اداره كل راهداري حمل و نقل جاده اي استان قزوين درروستای اک شهرستان تاکستان برگزار گردید.

تاریخ انتشار: 1397/10/06

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین، اين همايش با همكاري بخشداري اسفرورین و با حضور بهمن طاهرخانی نماینده مردم شریف تاکستان، جبارقهاری معاون حمل و نقل و جعفری رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین، سرهنگ بیگلری رئیس پلیس راه استان، سرکار خانم مهندس نجفی مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری، بخشدار مرکزی تاکستان، بخشدار اسفرورین و دستگاههای مرتبط و تعداد 120 نفر از راکبین موتور سیکلت سوار و اهالی روستای اک با هدف آموزش و ارتقای فرهنگ رانندگی و ایمنی راکبین موتور سیکلت همراه با توزیع کلاه و اقلام ایمنی در محل مسجد جامع روستای اک به اجراء در آمد.
در اين همايش قهاری معاون حمل و نقل اداره كل راهداري وحمل و نقل جاده اي استان قزوين ضمن خير مقدم به كليه مدعوين و ميهمانان با اشاره به اهمیت افزایش سطح ایمنی برای همه افراد در همه سنین تأکید کرد: اجرای طرح ارتقاء سطح ایمنی راکبین موتور سيكلت به منظور کاستن از تلفات جانی و مالی حوادث رانندگی موتور‌سيكلت سواران در طول جاده‌ها به ویژه در راههای روستایی که از آمار بالایی برخوردار است، مدنظر است.
وي در ادامه با اشاره به اینکه بخشی از تلفات ناشی از حوادث رانندگی استان را راكبين موتورسيكلت تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: از جمله اهداف اجرايی این همايش را آشنايي موتور سواران با نحوه تردد ایمن در جاده ها، آموزش مقررات راهنمایی و رانندگی، رعایت نکات ایمنی در هنگام موتورسواری و تردد در جاده های استان، افزایش اطلاعات ترافیکی و پیشگیری از وقوع تصادفات و تلفات برشمرد.
معاون حمل و نقل اداره كل راهداري وحمل و نقل جاده اي استان قزوين در خاتمه ابراز اميدواري كرد انشاء الله موتورسیکلت سواران روستای اک با فرا گرفتن موارد آموزشي اين همايش نسبت به رعايت قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي اهتمام بيشتري داشته باشند.
در ادامه اين مراسم بهمن طاهرخانی نماینده مردم شریف تاکستان، سرهنگ بیگلری رئیس پلیس راه استان و سرکار خانم مهندس نجفی مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری هم درارتباط با رعايت قوانين و مقررات راهنمايي ورانندگي، نحوه استفاده از كلاه ايمني، توجه به خطرات و آسيب هاي اجتماعي ناشي از تصادفات رانندگي كه به كانون خانواده ها و كشور وارد مي شود و تشريح آمار تعداد راكبين موتورسيكلت و تخلفات اين حوزه درروستای اک پرداختند و در خلال اين همايش، اجراي نمايش و پخش كليپ هاي آموزشي به نمايش گذاشته شد. همچنين به تعداد 120 نفر از راكبين موتور سيكلت واجد شرايط كلاه ايمني اهداء و نهايتاً اين همايش با اجراي مانور در سطح روستای اک خاتمه يافت.مشخصات:
نظرات: *